top of page

çocuklar için

birlikte

DESTEK ÇAĞRISI

Üniversite Öğrenci Toplulukları için

Üniversite Öğrenci Toplulukları için Destekleme, Ortaklık ve İşbirliği Çağrısı

 

    Hempa Çocuk Derneği olarak kurulduğumuzdan beri küçük, orta ve büyük ölçekli sivil insiyatiflerle işbirliği yapmayı önemsiyoruz. 2016'dan beri farklı illerde, farklı üniversitelerden öğrenci topluluklarıyla işbirliği içerisinde çok sayıda etkinliği ve projeyi hayata geçirdik. 2022 Bahar Dönemi'nde de aynı idealle farklı öğrenci topluluklarıyla işbirliği yapmayı planlıyoruz. Bu bağlamda 25 Şubat 2022'ye kadar üniversite öğrenci topluluklarının başvurularını bekliyoruz.

 

    İşbirliği, ortaklık ve destek programımız kapsamında üniversite öğrencileri tarafından üniversite bünyesinde kurulmuş olan bütün öğrenci toplulukları çalışma alanı farkı olmaksızın başvuruda bulunabilirler. Başvurular kapsamında uzun soluklu projeler, tek seferlik etkinlikler, eğitim çalışmaları, yardım ve gönüllülük faaliyetleri desteklenecektir. Etkinliklerin doğrudan veya dolaylı olarak çocuklarla ilgili olması, çocukları içermesi, çocuk haklarına ilgili kısımları kapsaması başvuru için yeterlidir.

 

    Öğrenci toplulukları yapacakları çalışmaya ilişkin kısa başvuru formunu doldurarak destekleme programına dahil olma sürecini başlatabilirler. Seçilen başvurularla en kısa zamanda iletişim kurulup çocuklar için hayata geçirilmek istenen fikirlere nakdi, ayni ve operasyonel olarak destek sağlanacaktır. Başvurular için şehir, üniversite, bölüm, topluluk kapsamı gibi sınırlamalar bulunmamaktadır.

 

    Program kapsamında hassas gruplara yönelik yapılan çalışmalar ve tek seferlik etkinliklere öncelik tanınacaktır.

Who Are We
bottom of page